Header Image

Jaki telefon?

Jaki telefon?

jaki_telefon.jpg

Oczywiście ostatnio jeśli ktoś już kupuje telefon to kupuje smartfona. Dlaczego tak jest? Zapewne dlatego, że taki telefon to prawie, jak komputer.

Można dzięki niemu robić więcej niż tylko rozmawiać i wysyłać wiadomości. Można nagrywać filmy i robić zdjęcia, można je od razu umieszczać na różnego typu portalach społecznościowych.

Kiedy mamy w smartfonie działający na stałe Internet może korzystać z telefonu zamiast z komputera. Od czego zależy to, jak taki telefon działa? W dużej mierze jest to zasługa systemu operacyjnego.

Są dwa główne rodzaje systemów. Jeden obsługuje telefony firmy Apple, czyli wszystkie modele iPhona, zaś drugi zwany potocznie Androidem obsługuje innego typu telefony.

Są jeszcze smartfony firmy BlackBerry i mają one swój własny system, ale ich jest znacznie mniej. Ludzie dzielą się na zwolenników jednych lub drugich oraz na posiadaczy, często wbrew swej woli, tych trzecich.

Ciężko uznać, który z tych telefonów i tym samym systemów jest lepszy, bowiem dyskusje na ten temat toczą się od wieli lat.

www.dwmorskieoko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *