Header Image

Smartfony i ich systemy

Smartfony i ich systemy

smartfony_i_ich_systemy.jpg

Kiedyś były tylko zwykłe telefony komórkowe, ale od końca lat dziewięćdziesiątych coraz bardziej się modernizowały. Dziś smartfony łączą w sobie funkcje komputerów , kamer wideo, aparatów fotograficznych i oczywiście telefonów. Są coraz bardziej popularne i ciężko nawet powoli wyobrazić sobie bez nich życie.

Są oczywiście tego przykre aspekty, jak widok ludzi w pociągu czy przy kawiarnianych stolikach wpatrzony w swoje telefony, zamiast pogrążonych w rozmowie z towarzyszami. Ale oczywiście profitów jest o wiele więcej. Przede wszystkim stały dostęp do informacji i różnych funkcji.

Smartfony nie działałyby gdyby nie ich systemy operacyjne. Dwa najpopularniejsze to Android oraz iOS. Oba te systemy, jak i oba rodzaje telefonów, które je obsługują walczą ze sobą o palmę pierwszeństwa w świecie telefonów komórkowych.

Są tam zwolennicy tego i tego telefonu, a zarazem jednego z dwóch systemów operacyjnych. Wszystko zależy od preferencji, a często także jest kwestią przyzwyczajenia do danej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *